Nuolaidų leidiniai, kuponai bei kiti įvairūs būdai sutaupyti


Naujausi straipsniai

Pagalba norintiems pirkti iš aliexpress

Pagalba norintiems pirkti iš aliexpress

Aliexpress gausime daug pigesnę prekę negu ją pardavinėja čia Lietuvoje, o ir prekių pasirinkimas ten žymiai didesnis. Ar tikrai mes prekę gausime pigesne ? Galiu iš savos patirties pasakyti, kad kartais taip, o kartais ne. Todėl šitoje temoje aptarsiu, kaip pradėti naujokams ir nepadaryti esminių klaidų kurios padvigubintu prekės kainą.

Pirmiausia registracija ir pirkimas.

Apsipirkimas Aliexpress primena mūsų visų mėgiamus išpardavimo miestelius, kur daug pardavėjų siūlo savo nuolaidas vienoje vietoje. Taip ir aliexpress daug pardavėjų ir daug akcijų. Kainos net be akcijos kelis kartus mažesnės nei pas mus, o pats apsipirkimo principas panašus į bet kurią el. parduotuvę.
Registracija yra labai paprasta. Galite registruotis paprastai viską surašant arba tiesiog prisijungti su facebook paskyra. Registruojantis rekomenduojama varde, pavardėje bei adrese naudoti tik lotyniškus simbolius. Nes ne visada pardavėjo ar kurjerio sistema galės juos atvaizduoti tinkamai. Išsirinkę daiktus prieš perkant, būtinai peržvelkite atsiliepimus apie pardavėją, bei pardavėjo reitingus. Taip pat peržiūrėkite atsiliepimus apie perkamą prekę (dažnai pirkėjai būna jau įkėle realias nuotraukas) kas leidžia objektyviau įvertinti prekės kokybę. Taip pat atkreipkite dėmesį ar prie užsakymo nėra papildomų sąlygų, nes kartais pardavėjai buna nurodę papildomas sąlygas, tokias kaip minimali užsakymo suma ar mokamas pristatymas (aliexpress dauguma pardavėjų pristato nemokai, tad lengva to nepastebėti).
Apmokėti už pirkinius galite, bet kokia banko kortele, svarbu tik, kad kortelėje būtu aktyvuota paslauga apsipirkimams internete. Taip pat Aliexpress veikia "pirkėjų apsaugos sistema", kas labiau suprantamais žodžiais reiškia, kad jie saugo mūsų pinigus ir pardavėjui perveda tik po sėkmingo prekės pristatymo. Todėl negavus prekės, ar gavus ją sugadintą, netenkinančios kokybės, beveik visada galite susigrąžinti savo pinigus. Tiesa reikia nepraleisti prekės pristatymo termino.
Platformos taisyklėse rašoma, kad apskusti galite per 60 dienų nuo pirkimo datos, arba per 15 dienų po pristatymo. Paprastai pinigų gražinimas po negautos prekės ar gavus brokuota, užtrunka iki 15 dienų, ir dėl pinigų konvertavimų gali grįžti šiek tiek mažesnė suma, nei buvo sumokėta.

Muitai/PVM

O dabar šiek tiek liūdnesnė tema, bet pradedam nuo pradžių. Pirkiniams iki 22 euru jokių mokesčių mokėti nereikia, taip pat galite bandyti sutaupyti ant mokesčių paprašius, kad pardavėjas daiktą įvertintu mažiau nei 22 eurai, arba nurodytu, kad siunčia dovaną "Gift". Kodėl sakau, kad pabandyti ? Nes, kad ir susitarsite su pardavėju, kad išsiųstu jums sumažinta kaina, ar kaip dovaną, tai dar nereiškia, kad jis ją taip ir išsiųs. Greičiausiai išsiųs nurodęs pilną kainą, o į emailą gausite tik atsiprašymą "sorry forget". Nurodyti mažesnę kainą pardavėjai vengia dėl siuntų draudimo kuris draudžia jų siuntas. Gerai jei siunta jus pasiekia sėkmingai, bet jei ne ? Tada pardavėjas praranda nemažus pinigus, nes draudimas dengia tik nuo nurodytos sumos. Aišku jūsų siunta gali užkliūti ir muitinės darbuotojui, o tada teks pristatyti pirkinio įsigijimo dokumentus. Dažnu atveju užtenka muitinei nusiųsti dvi nuotraukas: viena iš apsipirkimo krepšelio kur nurodyta pirkinio vertė, bei matosi pirkinio nuotrauka, ir kitą nuotrauką su išrašu iš banko. O jei pardavėjas bus deklaravęs mažesnę prekės vertę, gali dar tekti pasiaiškinti muitinei kodėl. Tai va, tęsiam toliau apie mokesčius. Kaip ir minėjau iki 22 eurų esate visai ramūs, bet kainai perkopus 22 eurus teks susimokėti pvm +21%. Ir pvm jau mokamas ne tik nuo pirkinio kainos, bet ir nuo siuntimo kainos. Pirkdami prekes atkreipkite dėmesį, gal pardavėjas turi paslaugą pristatymas iš sandėlio Europoje. Pirkdami iš sandėlio Europoje prekės jus pasieks greičiau ir nereikės sukti galvos dėl PVM ar muitų mokėjimo. Tokia paslauga gali kainuoti kelis dolerius papildomai, bet dažnu atveju būna nemokama.

Muitai mokami kai prekės vertė perkopia 150 eurų, pateiksiu lentelę iš valstybinės muitinės psl.
Bet kokios prekės, kurių vertė neviršija 150 EUR 0%
Knygos 0%
Skaitmeniniai fotoaparatai 0%
Fotoaparatų objektyvai ir filtrai 6.7%
Drabužiai iš tekstilės medžiagų 12%
Odiniai drabužiai 4%
Odinės pirštinės 7-9%
Odinė avalynė 7-8%
Avalynė su batviršiais iš tekstilės medžiagų 16.9-17%
Nešiojami, delniniai, staliniai kompiuteriai 0%
Kompiuterių dalys (atminties įrenginiai, garso ar vaizdo kortos, procesoriai ir pan.) 0 %
Mobilūs telefonai 0%
Ličio jonų įkraunamos baterijos 2.7%
Vaizdo kameros be "video in" jungties 4.9%
Vaizdo kameros su "video in" jungtimi 14%
CD, DVD ir kitokios laikmenos su vaizdo ar garso įrašais 3.5%
LCD televizoriai ir monitoriai 14%
Akiniai (regėjimo korekcijos, nuo saulės, apsauginiai ir pan.) 2.9%
GPS imtuvai 3.7%
Maisto papildai 12.8%
Žvejybos reikmenys (meškerykočiai, ritės, kabliukai, blizgės ir kt.) 3.7%
Prie šių muitų dar tektu susimokėti ir išmuitinimo mokestį, kuris Lietuvos pašte yra 8,69 euro. Prekės dažniausiai būna pristatomos tik sekančią dieną susimokėjus visus mokesčius. PVM + muitą.